Як розпізнати запій та уникнути алкогольної ломки? Пресреліз

Як розпізнати запій та уникнути алкогольної ломки?

За даними опитування, проведеного Соціологічною групою Рейтинг у квітні 2021 року, 66% опитаних українців (із 1500 респондентів) вживають алкогольні напої. При цьому середні показники випадків алкоголізму в Україні перевищені приблизно в 3 рази, порівняно з іншими країнами Європи.

Алкоголізм призводить до тривалих запоїв і, якщо вчасно не допомогти, наслідки можуть бути незворотними і для фізичного здоров'я, і ​​для психіки. Виведення із запою (Київ) рекомендується робити лише в умовах клініки.

Запоєм прийнято вважати зловживання алкоголем протягом кількох днів (від 3 до кількох тижнів), що супроводжується алкогольною інтоксикацією. З розвитком алкогольної залежності запої стають частішими та тривалішими. Алкоголік потрапляє в порочне коло – якщо він перестане приймати спиртні напої, настане алкогольна ломка. А якщо зловживатиме – делірій, тобто алкогольний психоз.

Абстинентний синдром за соматичними, психологічними та неврологічними ознаками нагадує похмілля, але його головна відмінність від цього стану – триваліша дія, при якій продукти метаболізму етанолу отруюють кров. Це призводить до проблем із серцем, печінкою, що негативно впливає на здоров'я мозкових клітин.

Ознаки алкогольної ломки:

●      Тривалі головні болі

●      Порушення артеріального тиску

●      Тремор кінцівок

●      Нудота та блювання

●      Тахікардія

●       Астенія

Симптоми запою

Розпізнати запій не складно – якщо алкоголік п'є спиртні напої щодня, незалежно від часу доби, значить почався запій.

Ознаки:

●      Безперервний прийом алкоголю понад 3 дні поспіль.

●      Збільшення дози спиртного

●      Пригніченість

●      Порушення координації

●      Втрата апетиту

●      Маревний стан, агресія

Самостійно вийти із запою алкоголік може поступово, знижуючи дозу спиртного. Але при цьому кожен день у такому стані завдає йому непоправної шкоди. У той же час, різка відмова від алкоголю в домашніх умовах (спроби сховати спиртне, не випускати алкоголіка з дому), загрожує ще більшим погіршенням стану через ризик розвитку абстинентного синдрому з дуже болючими психосоматичними симптомами.

Виведення із запою в клініці

Найкращим виходом із ситуації, коли близька людина страждає на запою, буде звернення до наркологічної клініки. У центрі аддиктології «МедікоМенте» у Києві виведення із запою ведеться у палатах інтенсивної терапії. Лікування проводиться за згодою пацієнта та конфіденційно. Детоксикація від алкоголізму проходить безболісно та безпечно.

У послуги клініки входить:

●      Обстеження пацієнта

●      Детоксикація

●      Відновлююча терапія

●      Лікування захворювань, спричинених алкогольною залежністю

●      Допомога психотерапевта

●      Мотивація до лікування алкоголізму

●      Профілактика запоїв

Курс лікування та методики підбираються лікарями індивідуально, залежно від результатів обстеження. У клініці забезпечується професійне виведення із запою на будь-якій стадії алкоголізму.

Наступна публікація