Андрій Довбенко: В топках банківської системи "згоріло" майже 160 млрд гривень вкладників

Дата публікації
Перегляди
207
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Андрій Довбенко: В топках банківської системи "згоріло" майже 160 млрд гривень вкладників

Верховна Рада прийняла в першому читанні закон "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків", який визначив нові реалії в банківському секторі нашої країни. Банків повинно стати значно менше, але вони в свою чергу, будуть більшими.

Про це заявив юрист, керуючий партнер міжнародної юридичної компанії "N&D" Андрій Довбенко.

Парламент планує мотивувати банки до додаткової капіталізації, використовуючи внески в статутний капітал або злиття. "Для банкірів Верховна Рада пропонує вибір: заплатити за капіталізацію, використовуючи спрощені процедури, або ж здійснити корпоративне злиття і піти з ринку", - каже юрист Андрій Довбенко.

Але цей вибір стане обов'язковим для переважної більшості наших вітчизняних банків. Оскільки більше шістдесяти відсотків їх не вкладаються в висунуті Нацбанком вимоги щодо статутного капіталу. Більше сорока банків вже до 11 липня 2017 року зобов'язані збільшити свій статутний капітал до 200 млн. грн. А вже до 2024-го – всі банки, що залишаться повинні будуть капіталізуватися до 500 млн. грн.

Сьогодні ж, на думку Довбенко Андрія, єдиним реальним способом докапіталізації, є збільшення банківського потенціалу акціонерами. Для існуючих правових умов процедура злиття банків може затягнутися на термін до півтора року, що абсолютно не вписується в виставлені вимоги збільшення капіталу до 2017-го.

У пропонованому документі, на думку юриста, передбачені скорочення періодів докапіталізації до трьох місяців. "Якщо брати до уваги цей факт, то закон повинен бути прийнятий в березні, так як перший дедлайн для банків – вже через три місяці", - упевнений Довбенко Андрій. Якщо депутати будуть затягувати з прийняттям даного рішення, то для сорока банків, у яких статутний капітал менше 200 млн. грн., існує серйозний ризик у липні завершити свою роботу.

"Подібна парламентська ініціатива – це прямий примус банків до нових реалій, пропонованих державою, своєрідним бонусом до якого є спрощення процедури. А суворою прозою життя стане необхідність пошуку додаткових ресурсів", - упевнений Андрій Довбенко.

Він вважає, що в цілому, прийняття такого закону – вірне рішення. За словами представника міжнародної юридичної компанії Андрія Довбенка, це реальна спроба зміцнення банківської системи. Документ простимулює слабкі банки або до посилення, або ж до звільнення місця на ринку. "Таким чином, держава зміцнює фундамент національної банківської системи, яка ослаблена кризою останніх років", - заявляє Андрій Довбенко.

На його думку, починаючи з 2014-го, в нашій країні було реорганізовано або ліквідовано близько 90 банків, що склало майже половину всієї банківської системи, при цьому "згоріли" майже 160 млрд. грн. вкладників.

"Також, вважаю помилковим прийняте рішення про конвертацію акцій за номіналом під час приєднання банку. Ринкова вартість практично завжди буде відрізнятися від номіналу. Для різних банків буде різна реальна і номінальна вартість. Більш правильним буде обмін акцій, виходячи вже з поточних показників діяльності банку", - говорить юридичний експерт.

Дата публікації
Перегляди
207
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація