Чи можлива заборона виїзду боржникам українських банків і МФО? Розбираємося разом з Minfin.com.ua

Дата публікації
Перегляди
3047
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чи можлива заборона виїзду боржникам українських банків і МФО? Розбираємося разом з Minfin.com.ua

Як кредитна історія може вплинути на довгоочікувану поїздку і що робити, щоб не потрапити у “чорний список” прикордонників.

Безвізовий режим з Європейським Союзом відкрив для України багато нових можливостей – станом на травень 2019 року за кордон подорожували 2,5 млн українців, зробивши при цьому понад 42 млн поїздок в країни ЄС.

Тож тепер багато громадян непокояться, чи не стане загрозою для виїзду оформлений на них кредит у банку або кредити-онлайн в МФО. Minfin.com.ua розібрався, як кредитна історія може вплинути на довгоочікувану поїздку і що робити, щоб не потрапити у “чорний список” прикордонників.

Кому їхати можна

Наявність відкритого кредиту ніяк не заважає виїхати за кордон. До слова, на рішення прикордонної служби не впливають навіть прострочення – поки фінансова установа не доведе в суді, що клієнт не повертає гроші навмисно. 

Це стосується як боржників банків, так і мікрофінансових організацій. Також слід пам'ятати: згідно із законодавством України, кредитор не має права обмежувати пересування позичальника – тільки ініціювати.

Висновок

Клієнтам банків і МФО, які виплачують кредити справно, нічого не загрожує.

Кому виїжджати не можна

В основному банки і мікрофінансові компанії намагаються вирішити проблеми з боржниками своїми силами: подача позову про стягнення боргу в суд це занадто тривалий і трудомісткий процес. Однак якщо позов все ж подано, а суд виніс рішення на користь банку, то установа може ініціювати заборону на виїзд боржника з країни.

_______________________________________________________________________

Як це відбувається:

  • банк виграє справу в суді проти боржника, судове рішення вступає в силу;
  • банк звертається до Державної Виконавчої Служби (ДВС), яка відкриває виконавче провадження;
  • ДВС звертається до суду з клопотанням про накладення заборони на виїзд з країни у зв'язку з ухиленням від повернення боргу;
  • якщо рішення вступає в силу, банк повідомляє про це в Головний центр обробки спеціальної інформації при Державній Прикордонній Службі України.
  • боржник стає невиїзним.

________________________________________________________________________

Висновок

Боржникам статус невиїзних не загрожує, поки банківська установа не подасть позов про стягнення заборгованості за кредитом.

Якщо банк виграє справу проти позичальника в суді, то зможе ініціювати заборону виїзду за кордон.

Як перевірити, чи є ви у стоп-листі у прикордонної служби

Зробити боржника невиїзним в Україні не так швидко – тому, щоб убезпечити себе від неприємних ситуацій, потрібно просто вчасно відреагувати.

Дізнатися заздалегідь, чи є ви в стоп-листі прикордонної служби, можна за письмовим запитом до бази Державної прикордонної служби України. Його потрібно подавати особисто і / або направляти письмово (у закритому конверті) на адресу Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України. 

Зазвичай відповідь на вказану адресу надсилають протягом двох тижнів.

Дата публікації
Перегляди
3047
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація