Електронні сигарети можуть стати панацеєю для тих,хто не може кинути.

Електронні сигарети можуть стати панацеєю для тих,хто не може кинути.

Близько 30% з тих людей, які палять, вже перейшли на пар, вейпінг – не просто субкультура, а дієвий спосіб щоб забути про паління назавжди.

Вже давно вейпінг став популярним в Європі і останні 3-4 роки поширився в Україні. У великий містах на вейперів перестали дивно дивитися, а дорослі навіть почали все частіше задумуватися над тим, щоб спробувати пар самому. Але дійсно цікаво знати - вейп допомогає кинути палити чи є шкідливим?

Історія та вейпінг – нова субкультура чи панацея?

Перші електронні сигарети були винайдені в Китаї в 2003 році. Створив її лікар, який мав шкідливу звичку багато палити та дуже хотів позбутися її. Логічно, що саме він створив перший вейп та кинув палити. Активного виробництва електронні сигарети здобули в 2007 році, коли в Китаї відкривалися нові та нові компанії-виробники. Саме  в цей час були створені такі відомі бренди як Kangertech, Joyetech, які залишилися лідерами ринку і в 2017 році.

Перша електрона сигарета була схожа на звичайну цигарку: металевий корпус довгої форми, маленький діаметр, який дозволяє зручно тримати пристрій в руці, невелика кількість пару та аналогічній спосіб затягування. Людина, яка затягує цигарку, через малий проміжок часу навіть на задумується над тим, що щось змінилось. Тим паче, що при парінні використовується рідина, яка містить нікотин в необхідній для обману організму кількості. Поступово зменшуючи кількість нікотину, можна позбутися звички взагалі.

За 10 років розвитку, моделі дуже змінилися, стали більшими за розміром, випаровують більше пару, працюють навіть на 200 Вт. Популярності також набувають і механічні моди, з якими потрібно дотримуватися правил технічної безпеки.

Враховуючи те, що близько 30% з тих людей, які палять, вже перейшли на пар, вейпінг – не просто субкультура, а дієвий спосіб щоб забути про паління назавжди.

Як забути про паління з електронною сигаретою

Звичка палити складається із двох складових – психічної та фізичної.

  • Фізична залежність – звичка організму до табаку та нікотину. Насправді організм людини за природою здатен до створення невеликої кількості власного нікотину. Ще в 18 сторіччі табак та нікотин використовувалися лікарями для боротьби із захворюванням Альцгеймера та покращення пам'яті. Сьогодні ж, випалюючи одну цигарку за іншою, ми збільшуємо кількість речовини і отримуємо задоволення. Але з часом організм потребує ще більше і відтак кількість цигарок збільшується до 1 пачки в день та більше.
  • Психологічна залежність полягає в тому, що нікотин швидко попадає в кров та до клітин. Психологічно ми думаємо, що паління дає розслаблення, знімає втому, а тому цигарка асоціюється із швидким доступним задоволенням.

Завдяки тому, що електрона сигарета за формою та способом паління схожа на звичайну, а тому тільки спробувавши пар, ви зрозумієте, що організм буде легко обманути та через 2-3 тижні забути про паління табачних виробів.

Відповідно до результатів лікарських досліджень, організм здатен психологічно переключитись із цигарки на  вейп за місяць. Що ж стосується нікотинової звички, речовина буде поступати в організм менш концентрованому вигляді через рідину та задовольняти його "потреби".

Пар дешевше диму

Якщо станом на лютий 2017 року середня ціна пачки цигарок 25 грн, при щоденному палінні однієї пачки в день, ви витрачаєте 9125 грн на рік. Із запланованим підвищенням цін, витрати до кінця року значно підвищаться.

При переході на пар вам потрібно буде купити електрону сигарету, випаровувач та е-рідину. Останні дві складові потрібно систематично купляти додатково. Розберемося по цінах:

Вейп – від 395 грн;

Випаровувач – від 50 грн;

Рідина – від 45 грн.

Випаровувача вистачить на 1-1,5 місяці, рідини – в середньому 3 флакони в місяць. Загальні затрати на рік складатимуть  приблизно 2500 грн.

Звичайно, сучасні вейпшопи надають можливість придбати дорогі моделі пристроїв навіть за 2000 грн, додаткові аксесуари, дорогі американські рідини, але це не для початківця, а скоріше для справжніх фанатів. Але те, що витрати на вейпінг будуть в два-три рази менше за паління, це факт.

Кожний має право на вибір та вирішувати - переходити на пар, палити табачні вироби чи взагалі кинути палити. Але потрібно звертати увагу на власне здоров'я. І якщо є більше здорова альтернатива, необхідно хоча б використати можливість скоштувати те, що може врятувати здоров'я.

Наступна публікація