Коливання курсів валют, що впливає

Коливання курсів валют, що впливає

Фото: Reuters

Основний вплив на курс роблять центральні банки та великі кредитно-грошові організації. 

Як заявляють експерти валютної біржі, гроші – це теж своєрідний товар, який представлений конкретними валютами, покупающимися за інші валюти. Як і будь-якого іншого товару у них є своя ціна, на яку впливає попит. Цією ціною є курс, тобто, ставлення однієї валюти до іншої – гривні до долара, рубля до євро і так далі.

Котирування є плаваючим показником, який знаходиться під впливом факторів, що мають місце як усередині, так і поза межами країни. І це, в тій чи іншій мірі, відноситься до всіх валют – одні більше залежні від зовнішнього ринку на вуглеводні, інші більше від економіки, треті від політичних рішень.

Основний вплив на курс роблять центральні банки та великі кредитно-грошові організації. Вони можуть вливати на ринок свої запаси валют, змінювати процентні ставки, регулювати обсяг грошових коштів на ринку, що логічно знаходить своє відображення на курсі.

Прямий вплив на падіння або зростання курсу валюти впливає і економічний стан країни. Якщо ВВП зростає, якщо звіти свідчать про зміцнення національної економіки, то і курс валюти йде вгору. З погіршенням економічної ситуації картина зворотна. Якщо економіка країни знаходиться у залежності від імпорту, то курс її національної валюти може стрибати вверх і вниз в залежності від зовнішньоекономічних чинників.

Не варто недооцінювати поведінковий фактор споживачів усередині країни. У період масової скупки іноземної валюти, в періоди спекулятивного ажіотажу, панічних настроїв – курс національної валюти може знижуватися, тим самим, ще більше нагнітаючи обстановку.

Зацікавленість зарубіжним підприємців, концерном, інвесторів під вливання коштів в національну економіку підвищує курс, а відтік капіталу, навпаки, як правило, негативно позначається на курсі. У періоди скупки іноземної валюти, під час відпусток, свят, курси національної валюти також можуть дещо знижуватися.

Зазначимо, що у світі є кілька валют наддержав, до яких прив'язані десятки інших валют. Це чітко видно, наприклад, по американському долару, зміни курсу якого знаходять відображення на котируваннях багатьох пов'язаних з ним валют.

Нестабільна ситуація в країні, що готуються реформи, вибори – все це не тільки не зміцнює курс, але знижує його. І зворотна ситуація – якщо в країні все стабільно, у неї залучаються інвестиції, зміцнюється економіка, зростає курс національної валюти.

На закінчення додамо, що на курс можуть впливати, як прогнозовані, так і непрогнозовані чинники, тому точно сказати, куди піде курс, досить складно. Цих факторів десятки, і всіх їх треба враховувати, особливо тим, хто веде спекулятивну торгівлю на біржі Forex.

Наступна публікація