Квітковий етикет, або про що розповість ваш букет

Квітковий етикет, або про що розповість ваш букет

У вікторіанську епоху за допомогою квітів можна було освідчитися у коханні, підтримати і навіть образити. 

Квітковий етикет як і раніше актуальний. Якщо не хочете потрапити в халепу на свято, зверніть увагу на цю статтю, а магазин квітів Flowers.ua допоможе вам скласти ідеальний букет, що демонструватиме ваші почуття.

Як підібрати квіти?

Аби зашифрувати в кольорах послання, зверніть увагу на три критерії: кількість, колір і символіку.

Кількість

У флористиці своя магія чисел.

Загальне правило говорить: непарні квіти до дюжини. (Парні числа вважаються траурними.) При цьому певна кількість квітів  має символічне значення:

- три квітки — повага;

- п'ять — визнання;

- сім — любов;

- дев'ять — шанування.

Колір

Квіткова палітра різноманітна і підступна. Мало хто знає, що жовтий аж ніяк не "вісник розлуки". Жовтий символізує дружбу. Сонячний букет доречно подарувати дівчині, яка симпатизує вам, але ви не можете відповісти взаємністю.

Висловити всі відтінки почуттів допоможуть наступні кольори .

- Червоний — любов, пристрасть.

- Рожевий — боязка юнацька закоханість, батьківська, родинна любов.

- Жовтогарячий — радість, свято.

- Золотий — багатство.

- Блакитний і синій — вірність, сім'я.

- Фіолетовий — велич, гідність.

- Зелений — надія.

- Білий — чистота, невинність.

Символіка

Не менш делікатно потрібно підбирати самі квіти. Флористична символіка в різних країнах і культурах розрізняється. Так, наприклад, в Європі і деяких країнах Сходу хризантеми вважаються скорботними квітами, як у нас гвоздики. Їх рідко використовують у святкових букетах. А в Японії, навпаки, хризантеми обожнюють. Там вони символізують довголіття. 

У нас поширена така символіка.

Про що розповість ваш букет?

В залежності від свята та пори року зачастіш дарують сезонні квіти. Але важливі не тільки мова квітів і привід, але і вік та статус жінки.

Хризантеми: 39 грн

Юним дівчатам можна дарувати як польові, так і садові квіти. В останньому випадку слід обирати бутони. Це підкреслить чарівність молодості. Відтінки повинні бути світлими, від рожевого до чайного, в залежності від того, ким доводиться вам дівчина.

Вибирати букет для коханої необхідно, виходячи з її вподобань та ваших взаємин. Дізнайтеся, які квіти подобаються вашій супутниці. Вони повинні переважати у квітковій композиції.

Якщо ви не знаєте смаків коханої, скористайтесь безпрограшним варіантом — подаруйте троянди. Для дружини букет із троянд повинен бути пишним, краще вибрати червоний колір. Це справжнє зізнання в коханні.

Для коханої дівчини підійдуть червоні або чайні троянди. Якщо ви хочете зробити пропозицію, вибирайте білосніжні квіти: їх дарують при заручинах.

Якщо ви закохані, але досі не наважилися розкрити свої почуття, або не маєте можливості бути поруч, надішліть дамі свого серця  квіткову композицію. Особисто корзини з квітами дарують лише на ювілеї та бенефіси, але "заочно" такий презент більш ніж доречний. Тільки не забудьте докласти вітальну листівку.

Квіткова композиція з орхідей, роз та хризантем

Квіткова композиція з рожевих троянд

Квіткова композиція з білосніжних хризантем

Мамі, бабусі та будь-якій іншій жінці старшого віку не варто дарувати  квіти темних тонів (наприклад, бордові тюльпани). Навіщо нагадувати, що молодість минає? Безпрограшний варіант в даному випадку — горшкові квіти (петунії, цикламени, бегонії тощо). Це оригінально, красиво і уособлює родинні узи. 

Букет для ділової жінки повинен бути стриманим і елегантним. Недоречними будуть яскрава обгортка, декоративні метелики, блискітки та інші прикраси. Добре, якщо в букеті будуть присутні квіти синіх відтінків. Це продемонструє повагу і надійність: "На мене можна покластися".

Щодо колег, з якими нерідко підтримуються дружні відносини, - підійдуть традиційні альстромерії.

Альстомерії

Квіти можуть бути красномовнішими за слова та миліше аніж дорогі подарунки. Даруйте жінкам квіти як можна частіше. Хай на кожне свято ваші букети стануть одкровеннями.

Наступна публікація