Навіщо потрібні перетворювачі частоти, і в чому плюси їх використання

Навіщо потрібні перетворювачі частоти, і в чому плюси їх використання

Перетворювач частоти – відносно непростий апарат, який використовується в процесах управління роботою синхронних і асинхронних електродвигунів, що живляться від мережі змінного струму.

Експлуатаційний термін, ремонтопридатність, економічність і якість роботи електрообладнання багато в чому залежить від того, в яких умовах воно використовується. Погодьтеся, це досить важливі фактори, особливо для великих підприємств, де обладнання, в тому числі електромоторів – десятки або сотні одиниць. Якщо умови експлуатації незадовільні, підприємство може легко розоритися на ремонт та придбання нового обладнання.

Перетворювач частоти – відносно непростий апарат, який використовується в процесах управління роботою синхронних і асинхронних електродвигунів, що живляться від мережі змінного струму. Перетворювачі випускаються з двома типами управління, скалярним і векторним.

По-перше, використання перетворювачів частоти доцільно в тому випадку, якщо ви хочете оптимізувати споживання енергоресурсів. Підключення преобразовывающего обладнання в ряді випадку дає можливість знизити споживання електроенергії двигунами майже вдвічі – до 40%.

Не менш важливо, що перетворювач частоти підвищують термін служби двигунів, знижуючи навантаження на робочі вузли. Також апаратура захищає двигун від стрибків напруги, коротких замикань і інших непередбачених обставин, які можуть відразу вивести дороге обладнання з ладу.

Це відбивається на витратах підприємства, особливо, якщо врахувати вартість обладнання. Вартість на ремонтні роботи у разі підключення перетворювачів також знижується. Нарешті, частотні перетворювачі підвищують якість управління, достовірність контролю і комфорт експлуатації того устаткування, де це необхідно.

У яких сферах використовуються перетворювачі частоти? Так як подібна апаратура підключається до промислових двигунів змінного струму, то сфера їх застосування досить широка – це і насоси, і ліфти, вентиляційні системи, крани, підйомники, транспортери, конвеєри, системи транспортування рідин і багато іншого.

Перетворювачі частоти – це вузькоспеціалізоване обладнання, яке представлено на вітчизняному ринку продукцією ряду зарекомендували себе брендів. Тим не менш, знайти перетворювач з потрібними параметрами може бути непросто, так як профільних постачальників, які співпрацюють з цими виробниками, не так багато. Тому, якщо вам потрібні, наприклад, перетворювачі частоти Schneider Electric, серия Altivar 320, краще відразу звернутися в такі фірми, як Chastotnik.

Наступна публікація