Огляд ринку планшетів: моделі, виробники, тренди Новини компаній

Огляд ринку планшетів: моделі, виробники, тренди

Згідно зі статисткою порталу E-katalog, найбільш затребуваними на українському ринку є 10 - та 7-дюймові планшети.

При виборі планшетного комп'ютера українці все частіше схиляються або до великої 10-дюймової моделі, або до компактної 7-дюймової, але з вбудованим телефонним модулем, щоб замінити також смартфон. 

Такі результати демонструє аналіз українського ринку планшетів. Для вивчення попиту на планшетні комп'ютери використовувалася статистика сайту E-katalog. E-katalog — це один з найбільш відвідуваних у країні порталів для порівняння цін на побутову техніку і споживчу електроніку. Великий каталог техніки, безліч відгуків користувачів, а також товарна пропозиція десятків українських інтернет-магазинів робить його цікавим ресурсом як для покупок, так і для вивчення смаків.

Які планшети купують в Україні?

Згідно статистики порталу E-katalog, найбільш затребуваними на українському ринку є 10- і 7-дюймові планшети. З одного боку, кожен третій користувач зупиняється на великій діагоналі екрану — такий пристрій може послужити більш зручним рішенням для дизайну, ігор і перегляду фільмів, але його не дуже зручно носити з собою. З іншого — практично така ж кількість людей (31 %) надають перевагу 7-дюймовим планшетам, які вміщаються практично в будь-яку кишеню або сумочку. 

Ще одна дуже цікава тенденція — 16 % продаваних на території України планшетів мають вбудований телефонний модуль, завдяки якому можуть замінити собою і смартфон. До речі, практично кожен десятий планшет оснащений двома слотами для SIM-карт, що дозволяє використовувати різні тарифні плани для дзвінків та інтернету. Мабуть, цей факт потрібно розглядати в контексті загальносвітової тенденції до збільшення розмірів екрану телефону. 

Але, незважаючи на це, тільки 39 % планшетів мають вбудований модуль 3G, хоча в смартфонах цей показник становить майже 90 %. І близько 16 % планшетів підтримують мережі 4G (LTE), яких у нашій країні ще немає.

Найпопулярніші виробники

20 % користувачів, обираючи планшет, зупиняються на компанії Lenovo, тобто практично кожен п'ятий проданий в цій країні планшет належить цьому бренду. Найпопулярніші рішення — компактна і бюджетна модель з ОС Android 5.0 на борту, Lenovo IdeaTab 2 A710F (від 1896 грн), а також Lenovo Yoga Tablet 2 10.1 (від 6650 грн) з унікальним дизайном. 

На другій позиції перебуває південнокорейський гігант Samsung, якому надають перевагу 17 % користувачів. У цьому таборі найпопулярнішим рішенням виявилася торішня лінійка Samsung Galaxy Tab S, представлена на ринку 8,4-дюймовимі (від 6862 грн) і 10,5-дюймовимі (від 8555 грн) модифікаціями.

Переваг у цих пристроїв багато — стильний дизайн, тонкий корпус, продуктивна начинка, відмінний екран та інше. Але і цінник відповідний.

Asus — ще один виробник, що заповнив український ринок великою кількістю відносно недорогих пристроїв. 14 % користувачів купують саме його продукцію. Популярні лінійки — компактні Asus Memo Pad 7 (від 1 399 грн) і Asus Fonepad 7 (від 2777 грн), остання примітна вбудованим 3G і телефонним модулями.

Закриває список лідерів на ринку компанія Apple, яким надає перевагу кожний десятий користувач. Незважаючи на те, що Apple завжди очолували різноманітні рейтинги, купувати їх продукцію стали рідше, особливо в сегменті планшетів.

Швидше за все пов'язано це із зростанням ціни на їхню продукцію в гривні за минулий рік. Примітно, що українські користувачі насамперед купують Apple iPad mini with Retina (від 6555 грн), який побачив світ ще два роки тому, але при цьому практично не поступається за якістю більш новим поколінням.

Наступна публікація