Пошук роботи онлайн – аналіз ефективності Новини компаній

Пошук роботи онлайн – аналіз ефективності

Фото: Firestock

Роботодавці зараз пропонують найбільше вакансій фахівців із просування їхньої продукції.

Пошук роботи останнім часом теж стає роботою. Термін пошуку роботи в останні два роки практично подвоївся - тепер на пошук нового місця роботи шукачі в середньому витрачають від трьох місяців до півроку. Вакансій багато - на порталі rabota.ua їх майже 100 000. Звичайно, багато вакансій саме в Києві - на даний момент їх майже 25000, тому працевлаштування в столиці - питання більш реальне, ніж, наприклад, в Конотопі, де всього 21 вакансія. Важливо розуміти, що роботодавці зараз пропонують найбільше вакансій фахівцям з просування їх продукції - це і менеджери з продажу, і торгові представники, і продавці-консультанти ... Більш ніж 16000 вакансій у сфері продажів і майже 10000 вакансій для фахівців в галузі торгівлі красномовно свідчать про інтерес роботодавців до цих професіоналів. Тому працевлаштуватися в цих сферах простіше і швидше, ніж в інших, наприклад, в юриспруденції.

П'ятірка сфер за кількістю вакансій для шукачів виглядає так:

Важливо розуміти, що перша-друга рядки рейтингу рідко змінюються, тільки трійка місць - третє-п'яте можуть мінятися позиціями. В останній рік відбувається приріст робочих і виробничих вакансій внаслідок того, що роботодавці виробничої сфери усвідомили, що інтернет-рекрутинг, наприклад, через портал rabota.ua, - швидкий і недорогий спосіб підбору персоналу. І, хоча вакансії у виробничій сфері часто пропонуються в невеликих містах, у багатьох претендентів є можливість попрацювати за фахом, отриманим в інституті.

Щодо конкуренції за робоче місце - пошукачам важливо розуміти, що є сфери, в яких кількість резюме значно перевищує кількість вакансій, що посилює конкуренцію за робоче місце.

П'ятірка професійних сфер - лідерів за кількістю резюме, виглядає так:

Якщо порівняти обидва графіка, зрозуміло, що у сфері адміністративного персоналу конкуренція буде вище, ніж, наприклад, в ІТ. А лідером за кількістю відгуків на робоче місце є юридична сфера - надлишок фахівців, у тому  числі випускників численних вузів, змушує їх знижувати свої зарплатні побажання в спробі працевлаштуватися за профілем.

Проте, працевлаштування через спеціалізовані портали, такі, як rabota.ua, дозволяє зробити процес підбору вакансій для пошукача більш оперативним і ефективним. По-перше, у претендента є можливість організувати свій персональний кабінет з  кількома резюме, якщо він шукає роботу не за одним профілем. По-друге, він може підписатися на скільки завгодно розсилок з важливими для нього вакансіями - за рубриками і професіями. І кожен день отримувати листи з активними вакансіями по цікавим для нього профілям. По-третє, здобувачеві доступна опція - бачити, хто цікавився його резюме і чи одержав роботодавець спрямоване йому резюме. Це дозволяє зрозуміти, що резюме не пропало, і бачити, які роботодавці ним цікавилися.

Так що працевлаштування через спеціалізовані портали дозволяє здобувачеві бути в курсі свіжих вакансій, трендів ринку праці, оперативно реагувати на запити роботодавця - і все це абсолютно безкоштовно!

Наступна публікація