Причини вибуху електронної сигарети

Причини вибуху електронної сигарети

Причина вибуху може бути в необережному поводженні з батарейкою, або порушення умов її використання.

17 листопада 2016 року в ефірі ТСН повідомлялось про історію 17-річного киянина Данила Бурлака, в руках якого вибухнув акумулятор електронної сигарети.

За щасливим збігом обставин, хлопець отримав незначні травми обличчя, але ця історія викликала широкий громадський резонанс. Ми не можемо залишитися осторонь від події і хочемо ще раз пролити світло на питання, чому ж вибухають батареї.

Причини вибухів

Акумулятори вибухають в багатьох пристроях: смартфонах, планшетах, сигаретах, і навіть зубних щітках. Причиною тому, в більшості випадків, є необережне поводження з батарейкою, або порушення умов її використання. Деформація або механічне пошкодження акумулятора можуть стати причиною короткого замикання струмоведучих частин і подальшого вибуху.

Ще одна можлива причина - невідповідність технічних характеристик пристрою і батареї, неправильний підбір акумулятора або неграмотне використання. Це може привести до перегріву елемента живлення, порушення його роботи і подальшого займання.

Види електронних сигарет

У вейпінгу ми можемо виділити два види пристроїв за принципом застосування елементів живлення:

Електронні сигарети, варіватти, варівольти, моди. Тут виробники встановлюють плати управління із вбудованою функцією захисту акумулятора. Відрізнити такі електронні сигарети просто: у них є екран, або світлодіод який при використанні світиться. Такі пристрої, в основному, безпечні. Слід пам'ятати, що на ринку поширені дешеві підробки, які можуть бути позбавлені схеми захисту для зниження собівартості продукції. Купуйте сигарети лише відомих серійних виробників, уникайте товарів, вартість яких значно нижча за ринкову.

Механічні моди (в народі, мехмоди. Цей пристрій являє собою каркас для акумулятора, в ньому немає плат управління, активація відбувається механічним замиканням контакту. У використанні таких пристроїв є певні ризики, необхідно дотримуватися правил використання акумулятора і стежити за його станом, постійний струм розрядки не повинен перевищувати заявленого виробником показника. Це означає, що Вам знадобляться елементарні знання електротехніки та додаткові вимірювальні інструменти для його правильного використання. Коли цим нехтують і акумулятор отримує навантаження вище номінальної, він перегрівається, гази під тиском проривають оболонку і в контакті з повітрям спалахують (вибухають).

Коментар фахівця

Повертаючись до історії Данила Бурлака, мабуть, сталася друга ситуація. Для роботи з механічним модом придбано неякісну батарейка, або вона неправильно підібрана, споживаний струм перевищив допустимий для цього акумулятора, що стало причиною вибуху. Наші припущення підтвердив завідувач Кафедрою радіотехніки і радіоелектронних систем КНУ Михайло Резніков. У заключній частині репортажу Михайло Ігорович повідомив: "Параметри самого акумулятора не відповідали параметрам пристрою".

На завершення

Резюмуючи, ми закликаємо Вас до розумного використання будь-яких електронних пристроїв, в тому числі і сигарет. Пам'ятайте, правильний підбір елементів живлення і обережне поводження з електронною сигаретою, дозволять Вам зберегти своє здоров'я і отримати справжнє задоволення від якісного вейпінга.

Магазин EKO-SMOKE.COM.UA завжди пропонує лише якісну продукцію, проводить консультацію клієнтів за правилами експлуатації і всім нюансам використання пристроїв. Ми рекомендуємо новачкам утриматися від використання механічних модів і дотримуємося політики відмови в продажу товарів неповнолітнім.

Наступна публікація