Проблеми зі слухом у молодих людей. Як не допустити або лікувати

Дата публікації
Перегляди
268
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Проблеми зі слухом у молодих людей. Як не допустити або лікувати

Фото: ТСН.ua

До недавнього часу дефекти слуху були долею літніх людей. Зараз же все більше молодих людей виявляють, що їх слух притупився.

Статистичні дані з різних куточків світу повідомляють одну і ту ж картину: проблеми зі слухом відчувають не тільки люди похилого, а й молодь. Вражають результати дослідження, проведеного серед старшокласників Гарвардської школи. З4000 досліджених підлітків 12-19 років, у 680 учнів були виявлені порушення слуху різної складності.

Як йдуть справи в інших країнах?

У Німеччині, за даними Асоціації ЛОР-лікарів, кожен п'ятий підліток 16-20 років вже має проблеми з органами слуху. І у більшості досліджених до 35 років є передумови для появи такого роду проблем в майбутньому.

Можна з упевненістю сказати, що у нас в країні справи йдуть не краще. Все більше людей звертаються до ЛОР-лікарям зі скаргою на туговухість. І найчастіше, до фахівців приходять пацієнти вже з серйозними порушеннями слуху, коли вже необхідно купити слуховий апарат. Але ж захворювання виникло набагато раніше, часто в юному віці. Тоді воно можливе не доставляло великого дискомфорту, але з часом, через відсутність лікування, переросло в серйозну туговухість.

Лікування необхідно

Проблеми зі слухом у молодих людей з'являються як результат швидкого ритму життя. В першу чергу це стосується великих міст. Крім того, причиною порушень слуху часто стає робота. Один опитування показало, що четверо з п'яти громадян не йдуть на лікарняний за приписом лікаря, а переносять захворювання на робочому місці. Такого роду трудоголізм і неувага до свого здоров'я може привести до плачевних наслідків.

Невилікуваний риніт, отит і будь-яке запалення носоглотки може привести до проблем зі слухом. Тому, при перших ознаках закладеності вух або зниження гостроти слуху обов'язково йдіть до ЛОРа.

Туговухість як результат прослуховування музики в навушниках

В даний час серед молоді модно слухати музику в навушниках. Деякі юнаки та дівчата годинами не виймають гарнітуру з вух. Лікарі вказують на небезпеку прослуховування гучної музики. Потужність музики в 100 дБ знижує гостроту звуку. Так молодий двадцятирічний чоловік може втратити здатність розрізняти деякі звуки. А якщо він заглянув в клуб, де потужність музики становить понад 120 дБ, то, можливо, пошкодив собі слух за один вечір. Як це можливо? Потужність клубної музики порівнянна з потужністю звуку, видаваного відбійним молотком. Але ж з цим інструментом рекомендують працювати виключно в захисних навушниках або берушах.

І що, тепер не слухати музику? можливо, запитаєте ви. Щоб захистити ваші вуха, привчитеся слухати музику на гучності не більше 80%, і якщо ви любите навушники, то придбайте собі якісну гарнітуру з шумоподавляючим ефектом. Ваші вуха варті цього.

Поради надані Центром слуху "Беттертон". Будьте здорові!

Дата публікації
Перегляди
268
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація