Що таке "спільне споживання" і чому цей тренд набирає популярності в Європі та США?

Дата публікації
Перегляди
1692
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Що таке "спільне споживання" і чому цей тренд набирає популярності в Європі та США?

В двох словах "спільне споживання" — це можливість не купувати речі, які потрібні на час.

"Спільне споживання" або, якйого називають в англомовних країнах, "sharing economy", — один із найбільш динамічних трендів, які останнім часом набирають популярності в Європі та Америці.

Череда фінансових криз і підростаюче покоління "мілленіалів" (народжених після 1980-х) увійшли до переліку ключових чинників, які прискорили розвиток ідеї розумного використання речей, в тому числі і "спільного споживання". Якщо говорити коротко, "спільне споживання" — це можливість не купувати речі, які потрібні тимчасово.

Скажімо, якщо ти переїжджаєш в нове місто та змінюєш роботу, але точно знаєш, що це тимчасово, навіщо купувати там своє власне житло? Звичайно, ти його орендуватимеш.

Або наприклад, якщо ти любиш кататися на лижах, але відпочиваєш на гірськолижному курорті не більше двох тижнів на рік, навіщо купувати лижі? Ти просто береш їх в оренду в Буковелі, Гудаурі або Альпах. Те ж можна сказати і про прокат велотренажерів навесні і велосипедів влітку. До переліку найбільш відомих компаній, які вже починають розвивати цей тренд в Україні, можна віднести BlaBlaCar, Uber, Airbnb і Domfort.

Основні переваги "спільного споживання", які відзначають люди, які вже користувалися такими послугами, — це економічна вигода, комфорт та зручність, а також турбота про навколишнє середовище*.

Більшість прихильників "спільного споживання" переоцінюють саме поняття "володіння" речами і вважають, що:

  • "володіти" дорожче, ніж "користуватися";
  • володіння — це скоріше тягар, від якого важко відмовитися;
  • важливо не стільки володіти, скільки мати можливість користуватися за необхідності*.

Domfort, перший в Україні сервіс прокату побутової техніки, повністю розділяє таку філософію і прагне підтримувати і розвивати цей тренд в нашій країні.

Наша компанія існує на ринку з 2014 року. Ми надаємо в оренду як велику, так і дрібну побутову техніку на потрібний термін (від 1 дня до року і більше): від блендерів, соковижималок і мультиварок до телевізорів, пральних машин та холодильників.

Зрештою, навіщо купувати пральну машину на час її поломки? А чи потрібен вам холодильник назавжди, якщо ви переїжджаєте на дачу лише на три місяці? Вам є куди поставити вдома велотренажер? Або краще взяти його на два весняні місяці напрокат у нас, щоб підготувати себе до літа?

Ми впевнені, що як і ми, ви вважаєте, що більш вигідним і розумним рішенням в подібних випадках буде придбати дану техніку на час, а після надати її у користування  іншим.

Domfort. Користуйтеся технікою з розумом.

Дивіться відео: 

*Згідно з дослідженням аудиторської компанії PwC в США, 1 000 респондентів, грудень 2014 року.

Дата публікації
Перегляди
1692
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація