Сонячні батареї — ваша енергетична незалежність для дому та бізнесу

Дата публікації
Перегляди
580
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сонячні батареї — ваша енергетична незалежність для дому та бізнесу

Побудувати дачний будинок або готель в лісі, в горах, біля морського узбережжя, далеко від галасливого міста сьогодні — не проблема. Але ось як бути з електрикою?

Там, де немає централізованих електромереж, виручать сонячні батареї. Сьогодні їх можна встановити навіть в мобільному будинку або кемпінгу, не кажучи вже про дахи капітальних будівель, таких як котеджі, особняки, готелі.

Сонячні електростанції: що це за системи?

Конструкція будь-якої сонячної міні-електростанції досить проста. Вона складається з:

·      сонячних панелей (модулів);

·      генератора;

·      контролера — спеціального приладу, який контролює заряд;

·      інвертора — пристрою, що перетворює постійний струм в змінний;

·      акумулятора, який накопичує енергію, вироблену протягом світлового дня.

Головне в сонячних електростанціях — це панелі, звані ще модулями або фотоелементами. Залежно від технології виробництва панелей сонячні батареї можуть бути дорогими або доступними. Найнижча ціна на тонкоплівкові фотоелементи. Однак їх продуктивність досить мала. Чим складніша технологія виробництва, вища її потужність, продуктивність і термін служби — тим дорожче коштує сонячна панель.

А як взимку?

Побутує помилкова думка, що сонячні батареї нібито недоцільні в нашому регіоні, так як у нас 6 холодних місяців в році з 12. Ми поставили запитання про це директору інтернет-магазину сонячних батарей Yaskrave. І ось що він відповів: "Взимку сонячні батареї теж працюють, адже для них необхідне не тепло, а сонячне світло. Звичайно, електрики виробляється менше, так як сам світловий день взимку набагато коротший, ніж влітку, а ідеальна погода (морозний, сонячний, безхмарний день) трапляється взимку в Україні нечасто. Тому важливо правильно підібрати обладнання, розрахувати, виставити кут нахилу. Наперед відповім на ще одне з "зимових" поширених запитань — чи не заважає сніг і як правильно його чистити? Так ось, сніг не заважає, так як він просто тане на поверхні батареї".

Скільки прослужать сонячні батареї?

Термін експлуатації сонячних батарей залежить від технології їх виробництва і умов, у яких вони працюють. Так наприклад, полікристалічні фотоелектричні елементи розраховані на експлуатацію протягом 20-30 років. А ось батареї з аморфного кремнію і тонкоплівкові розраховані всього на 7 років. У важких умовах роботи тонкоплівкові батареї можуть втратити 40% ефективності вже через 2 роки.

Чи можна встановити сонячні батареї самостійно?

Звичайно можна. Якщо у вас інженерна освіта в галузі енергетики, досвід і ліцензія для роботи на висоті, самостійна установка сонячних батарей — завдання, з яким ви впораєтеся. Якщо ж ви далекі він інженерних рішень або просто раніше ніколи з подібними речами не стикалися, можуть виникнути труднощі. Та й навіщо цим займатися, якщо помилки при монтажі можуть спричинити за собою втрату ефективності та зменшення терміну експлуатації батарей?

Дата публікації
Перегляди
580
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація