Спеціальні тарифи на скління ОСББ та ЖКГ або як заощаджувати на опаленні

Дата публікації
Перегляди
524
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Спеціальні тарифи на скління ОСББ та ЖКГ або як заощаджувати на опаленні

На рівні ОСББ приймається рішення про заміну дерев'яних вікон у під'їздах будинку. Адже теплий під'їзд значно знижує загальні тепловтрати.

В нинішній час жителі стандартних багатоповерхівок відчувають шокову терапію, отримуючи платіжки за опалення, гаряче водопостачання і електроенергію. Сподіватися на те, що тарифи знизяться, вже не варто. Тому настав час приймати виклик і шукати шляхи скорочення споживання та економії енергоресурсів. Не секрет, що з плином часу матеріали, що використовувалися при будівництві будинків, вже давно втратили свої теплоізоляційні властивості і тепловтрати через вікна, двері, підвали і стіни значно перевищують норми. З урахуванням нових високих цін на тепло, питання утеплення та енергозбереження виходить за значимістю на 1 місце.

Яким же способом раціонально використовувати джерела тепла? Якщо з приватним сектором все зрозуміло, власники будинків самі приймають рішення про энергомодернизации, то в багатоповерхівках справи йдуть набагато складніше. І тут є три варіанти рішення: або сподіватися витягнути лотерейний квиток і потрапити в титул міста, або залишити все як є і продовжувати платити величезні платежі, або взяти відповідальність за свій будинок на себе і створити ОСББ. Але хто буде це робити? ЖЕК? Держава? Добрі дяді і тьоті? Ні, це доведеться робити мешканцям багатоквартирних будинків.

Що ж таке ОСББ? ОСББ - це об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, тобто, це коли мешканці окремого будинку об'єднуються і самі вирішують скільки грошей і на що їм потрібно збирати. Таким чином, можна власними силами утеплити свій будинок і скоротити загальне споживання енергоресурсів на його обігрів. А відповідно, знизити суми оплати за тепло.

З чого ж слід почати? Вже давно доведено, що індивідуальне утеплення квартир не знижує споживання тепла, та все одно доводиться платити за встановленим тарифом. Тому для економії необхідна энергомодернизация всій багатоповерхівки і вона повинна бути комплексною:

Заміна під'їзних вікон і дверей, які дозволять зберегти тепло в будинку і не будуть випускати через щілини старих дерев'яних вікон дверей.

Встановлення теплових пунктів, які дозволять регулювати температуру в конкретному будинку.

Лічильники тепла, які показують реальні показники використаного тепла.

Утеплення всього будинку, а не окремих квартир.

І тільки тоді энергомодернизация дасть бажаний результат і економія може досягти 50%! У будь-якому випадку, потрібно почати з створення ОСББ, а далі необхідно намітити курс энергомодернизации всього будинку, з чого почати і куди рухатися.

Виникає важливе питання, де взяти фінансування?

Існує Державна програма допомоги з фінансування будинків, які потребують энергомодернизации. Мова йде про "Теплих кредитах". Сенс програми в тому, що за рахунок держави відшкодовується частина витрат, а саме від 45% суми, витраченої на утеплення будинків для зменшення споживання енергоресурсів. З метою підтримки створення ОСББ і, взятого Державою курсу на енергомодернізацію, частину витрат взяла на себе місцева влада, а саме, виплати відсотків за кредитом. За інформацією Агентства Держенергоефективності, за 2016 рік ОСББ отримали компенсацію від держави за програмою "Теплий дім" у розмірі 60 млн. грн. Зазначимо, що це 3.6 рази більше, ніж у попередньому році.

Звертаємо увагу, що компанія Віконда-Запоріжжя є офіційним акредитованим партнером Ощадбанку та Укргазбанку.

Як підключитися до державної компенсаційної програмі?

На рівні ОСББ приймається рішення про заміну дерев'яних вікон у під'їздах будинку. Адже теплий під'їзд значно знижує загальні тепловтрати.

Голова ОСББ звертається в компанію Віконда-Запоріжжя і підраховує суму витрат, що складається з вартості віконних блоків і матеріалів для монтажу і оплати робітникам. (Компанія Віконда-Запоріжжя пропонує программу скидок для замовлень від багатоквартирних будинків).

Після цього представник ОСББ звертається в банк і оформляє кредит на зазначену суму.

Віконда-Запоріжжя оперативно і якісно виконує роботи і здає їх за Актом виконаних робіт. На підставі цього документа держава компенсує від 45% кредитних витрат, а міська влада компенсує відсоток по кредиту. Залишок суми ділиться між мешканцями і гаситься протягом декількох років.

 

Тобто зайнятися энергомодернизацией свого будинку потрібно як можна швидше. І краще це робити за допомогою надійних і вигідних підрядників і державної програми компенсації.

Консультації за телефонами: (096) 16-9999-7 (061) 701-67-70

з 8.00 до 20.00 без перерв і вихідних

Офіційний сайт  Виконда-Запорожье  

Дата публікації
Перегляди
524
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація