Український портал Mesto оцінив перспективи ринку нерухомості на 2016 рік

Український портал Mesto оцінив перспективи ринку нерухомості на 2016 рік

Фахівці порталу нерухомості Mesto.ua розповіли про перспективи ринку української нерухомості в 2016 році.

Фахівці порталу Mesto.ua регулярно проводять аналіз українського ринку нерухомості. На їхню думку, в наступному році на ціноутворення впливатиме ряд факторів: розмір податку на нерухомість, зниження заробітної плати і інтерес до заміських об'єктів.

З 1 січня 2016 року набере чинності податок на нерухомість для власників "зайвої" житлової площі. Крім того, нез'ясованим залишається питання з об'єктами, що не були приватизовані.

На ціноутворення українського ринку нерухомості в 2016 році може вплинути зниження відносної заробітної плати (у поточному році середня зарплата впала на 25 % порівняно з показниками 2014 року).

Ринок нерухомості тісно взаємопов'язаний з банківським сектором, а оскільки в останньому спостерігається нестабільність, надати прогноз для ситуації з нерухомістю досить складно. 

Ціни на нерухомість від великих забудовників залишаються на колишньому рівні, крім тих короткочасних періодів, коли інтерес покупців підігрівається зниженням цін під час дії спеціальних акцій. Банкрутство дрібних будівельних компаній не вплине на ситуацію в цілому.

Ціноутворення ринку нерухомості прямо пов'язане з співвідношенням попиту і пропозиції: поки прибутки населення не чинять позитивного впливу на купівельну спроможність, більшість людей вважає за краще не купувати, а орендувати житло. Тому ціни на оренду продовжать рости. Власники житла також воліють не продавати квартири і будинки замість того, щоб отримувати стабільний дохід щомісячно, що провокує зростання пропозиції оренди.

Виходячи з цього, можна говорити про те, що ціни на житло поки залишаться на колишньому рівні.

У Mesto.ua вважають, що заяви консалтингових та ріелторських компаній про те, що вартість нерухомості впала до мінімальної — рекламний хід, спрямований на підвищення інтересу до покупки нерухомості.

Існує велика ймовірність, що високі ціни на житло в межах міста спровокують інтерес до нерухомості в передмісті. Вже зараз значно вигідніше придбати заміське житло і автомобіль, ніж квартиру або будинок в місті, оскільки навіть витрати на бензин для поїздок на роботу обійдуться дешевше багаторічної іпотеки або плати за оренду. Популярність приміського житла продовжить рости в міру розвитку громадського транспорту.

На думку фахівців Mesto.ua, наступне зростання цін на нерухомість станеться після кінця "дачного" сезону восени 2016 року.

Контакти:

 

+38 (044) 228-68-98

info@mesto.ua Skype:

mesto.ua

Наступна публікація