Відплив робочої сили в Європу. Чому українці тікають?

Відплив робочої сили в Європу. Чому українці тікають?

Ні для кого не секрет, що сьогодні Україна переживає бум внутрішньої та зовнішньої міграції робочої сили.

Анексія Криму та війна на Донбасі зробили свою справу, стимулюючи безліч українців шукати нової долі не тільки в інших регіонах країни, але і за кордоном. Згідно з дослідженням, яке провели фахівці сайту 2eu.work, за останні два роки українці все активніше і активніше залишають батьківщину і відправляються на пошуки кращого життя! Ще одним цікавим фактом є ситуація з географією трудової міграції. Якщо ще декілька років тому в Росії працювало близько 40% усіх мігрантів з України, сьогодні цей потік швидко скорочується. Натомість все більше українців обирають роботу в країнах Європейського Союзу, зокрема в Литві, Польщі, Чехії та Італії.

Причини міграції в Україні

Сучасний стан ринку праці, деградація охорони здоров'я, війна – все це зумовлює масштабну міграцію робочої сили в Україні. На жаль, держава поки не в змозі виправити ситуацію та зупинити цей процес. Більш того, легальні та нелегальні доходи мігрантів, які ті передають на Україну, приносять державі економічну користь, тому повернути заробітчан додому не є пріоритетом.

Згідно з даними дослідження, основними причинами є наступні:

  • кращі умови життя за кордоном;
  • можливість забезпечити гідне майбутнє для дітей;
  • дефіцит робочих місць в Україні та низькі заробітні плати;
  • гідні умови праці та нормований робочий день;
  • можливість самореалізації та кар'єрного росту;
  • відчуття безпеки и соціального захисту;
  • можливість отримувати краще медичне обслуговування;
  • кращі умови для бізнесу;
  • можливість подорожувати та пізнати культуру іншої країни.

Вочевидь, ми є свідками довгострокової тенденції міграції робочої сили в Україні, а політика нашої держави тільки сприяє цьому процесу, не зважаючи на те, що ми втрачаємо кваліфіковану і мотивовану робочу силу. Більш того, трудова міграція стосується не тільки людей, але і бізнесу. Так, багато підприємців вважають за краще перестрахуватися і зареєструвати свою фірму за кордоном, що ще більше б'є по вразливій економіці країни.

Які можливі наслідки трудової міграції?

На жаль, якщо міграція робочої сили в Україні буде і далі збільшуватися, то, швидше за все, на нас чекає постійна стагнація економіки та зниження рівня і якості життя. Незважаючи на це, також існує думка, що неминучий дефіцит робочої сили в Україні може призвести до зміни ринку праці в бік інтересів найманого працівника. Нам залишається тільки чекати і сподіватися на краще.

Наступна публікація