Як визначити фальшиву банкноту. Поради від А-Техно

Як визначити фальшиву банкноту. Поради від А-Техно

У статті розглянуто основні способи перевірки купюр на наявність фальшивок — як вручну, так і за допомогою спеціальних технічних засобів.

Уже досить тривалий період все частіше з'являються новини про попадання на ринок фальшивих банкнот — як гривень, так і доларів, євро та інших валют світу. При цьому рівень і якість їх неухильно зростають, за рахунок чого візуально їх стає все складніше відрізнити від справжніх банкнот.

Основні способи перевірки вручну:

  • перевірка на просвіт (наявність водяних знаків). Один з найбільш поширених способів перевірки банкнот на справжність. Даний спосіб ефективний тільки для виявлення найпростіших фальшивок і не працює в разі якісної підробленої банкноти;
  • перевірка на рельєфність банкноти. Також один із способів виявлення фальшивки, який працює тільки для виявлення найбільш простих фальшивок

Перевірка за допомогою спеціальних засобів.

Найефективнішими засобами для перевірки банкнот є лічильники і детектори валют. При виборі детектора банкнот варто враховувати те, що існують такі види детекторів в залежності від від перевірки за певними захисним ознаки: ультрафіолетові детектори, інфрачервоні, автоматичні і універсальні. Універсальні детектори валют об'єднують в собі різні види перевірки на справжність.

Ультрафіолетові моделі детекторів валют відрізняються тільки потужністю використовуваних ламп. Чим вище потужність ламп, тим легше перевірити банкноти на наявність захисних ознак. Один з варіантів потужних УФ-детекторів — детектор валют PRO-12. Також існує цікаві варіант кишенькового детектора валют BCASH Smart. 

Інфрачервоний захист на купюрах одна з найбільш складних для підробки. Вибравши ІК-детектор валют користувач зможе виявити навіть найбільш складні підроблені банкноти. Найбільш цікаві моделі — це детектори валют BCASH D1300, PRO Cobra 1350 і DORS 1000M3. 

Автоматичні детектори валют вдають із себе пристрої, які пропускають купюру через численні датчики — УФ, ІК, магнітні та інші. Даний спосіб перевірки є одним з найбільш ефективних. Основний плюс даного виду детекторів — відсутність людського фактора. Найбільш ефективні моделі — PRO Moniron Dec Multi 2 Black, PRO Moniron Dec POS. 

Також одним з найбільш ефективних способів перевірки банкнот є використання лічильників валют з вбудованою детекцією справжності. Дані моделі можуть бути як просто лічильниками банкнот, так і моделями з визначенням номінала. Найбільш цікаві виробники — лічильники банкнот BCASH (тут буде посилання на наш сайт), PRO, Magner і DORS. Машинки в основному оснащуються перевіркою по УФ і магнітним мітках, що в цілому досить для ефективної перевірки банкнот (наприклад, моделі BCASH K-2108, PRO 87U або BCASH BC7010). Моделі з визначенням номінала (BCASH MVC100, DORS 800, PRO NC-3500, Magner 150) перевіряють банкноти по численних ознаках і видають максимально точний результат — фальшива банкнота чи ні. Якщо ж у вас є питання по необхідної моделі лічильника валют, звертайтеся до фахівців А-Техно, які дадуть відповідь на будь-які питання по цій техніці.

Наступна публікація